"Karty pomáhaju určit' životnu cestu, hl'adaju pričiny neuspechu"

Magie vlasů

Málokdo ví, že každodenní česání vlasů je vlastně magický obřad. Na Počátku lidstva považovali pletení vlasů za ochranu před zlými duchy.

Vlasy jsou velmi silný průvodce energie. Když pláče dítě, matka nebo někdo jiný pohladí dítě po hlavě, po vlasech. Když je někdo zamilovaný, snaží se pohladit vlasy milované osoby. Přes prsty do vlasů proniká Vaše energie lásky. Podívejte se na mladou ženu nebo na dívku, která má upravené vlasy, krásný účes. A co taková, která má mastné, špinavé vlasy? Chcete ji pohladit po hlavě? …

Existují lidové pověry týkající se vlasů.

  1. Pokud chcete zůstat vášniví a temperamentní, nečešte si vlasy po zatmění.
  2. Jestli jste si česali vlasy a zbylé vlasy v hřebenu jste vyhodili oknem ven, tak Vás nikdy nebude bolet hlava, ale budete mít „své hnízdečko“ až později.
  3. Nenechávejte své vlasy na podlaze – na vlasy sokyně je velmi lehké uvalit kletbu na samotu, na rozchod nebo na zdraví.(Totéž platí i pro nehty.)
  4. Jestliže chcete, aby Vám Váš manžel nebo přítel byl věrný, proveďte magický obřad věrnosti.
  5. Vezměte si pár vlastních vlasů a několik jeho vlasů, spojte je (nebo spleťte) dohromady. Proveďte třikrát na úplněk měsíces. Představujte si při tom (myslete na to), že Váš manžel Vás miluje, hladí Vaše vlasy a objímá Vás.

Nebo ještě jedna varianta:

  1. Do nádobky s medem dejte své vlasy a vlasy Vašeho milovaného a zašeptejte do ní: „Tak jako jsou naše vlasy navěky spojeny, slastí obaleny, tak budeme žít spolu v radosti a slasti. Amen.“ Zavřete nádobku a zakopejte ji na tajném místě. Jestliže nebude váš úkryt nikým odhalen, Váš společný život bude dlouhý a šťastný!

Teď trochu o zdraví vlasů.

  1. Velice užitečné je oplachovat vlasy po umytí kopřivou (pro tmavší vlasy) anebo heřmánkem (pro světlejší vlasy). Dvě polévkové lžíce bylinek zalít 0,5L vařící vody, nechat vylouhovat 25-30 minut, potom opláchnout vlasy tímto roztokem.
  2. Jestliže máte lupy nebo lupenku, každý druhý den nanášejte na kořínky vlasů roztok vody se sodou bikarbonát – 1 polévková lžíce jedlé sody na 200ml teplé vody. Natřít na pokožku, vmasírovat a na 10 minut zabalit hlavu ručníkem, pak můžete umýt vlasy šamponem pro děti.
  3. Na posilnění vlasů: 1 žloutek, 1 polévkovou lžíci citrónové šťávy a 1 čajovou lžičku olivového oleje. Promasírovat hlavu touto směsí a následně udělat zábal z igelitu a ručníku na 30-40 minut, pak opláchnout teplou vodou.
  4. Vlasům ještě pomáhá kaše z černého chleba. Rozdrobit černý chléb, zalít citronovou šťávou, udělat zábal na 10-15 minut. Opláchnout teplou vodou. Vlasy pak budou lesklé, hladké a příjemné.

Buďte zdrávi, buďte krásní a hlavně šťastní!

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...